Кількість
|
Вартість
|
||
|
Матеріали та особливості конструкції м'яких меблів – що потрібно знати перед покупкою
У категорію м'яких меблів входять:
-
дивани;
-
дивани-ліжка;
-
крісла-ліжка;
-
крісла для відпочинку;
-
канапи;
-
тахти;
-
пуфи чи банкетки.
Розберемося, з чого складаються м'які меблі, з якого матеріалу їх виготовляють і як вибрати з урахуванням особливостей інтер'єру.
Які є м'які гарнітури?
Дивани – це головні предмети обстановки будь-якої вітальні. Вони бувають різних конструктивних рішень: кутові та прямі. Якщо дозволяє простір, то кутова форма добре вписується в інтер'єр, створюючи затишок та впорядкованість. До невеликої кімнати підійдуть прямі дивани, які часто оснащені розкладним механізмом.
Крісла чудово підходять для перегляду телевізора або читання. Бажано, щоб оббивка гармоніювала з диваном, надаючи цілісного образу.
Тахти та канапки – універсальні елементи меблів, які підходять як для денного відпочинку, так і для нічного сну. Кухонні куточки розташовуються в обідній зоні та створюють атмосферу затишку та сімейного тепла. Банкетки або пуфи найчастіше використовуються в передпокої. Пуфи низькі або взагалі без опори, а банкетки довші та з ніжками.
З якого матеріалу виготовляють
М'які меблі повинні бути привабливими, стильними, зручними й довговічними. Тому корисно знати, з чого вони складаються. Основні компоненти:
-
каркас;
-
наповнювач;
-
оббивка;
-
фурнітура;
-
подушки.
Каркаси високоякісних меблів виготовляються з масиву дерева або металу, а бюджетніші моделі — з ДСП.
Наповнювачі для сидінь та спинок можуть містити:
-
пружини типу Pocket Spring чи Bonnel;
-
кокосову стружку;
-
повсть;
-
бязь;
-
пінополіуретан (пінопласт);
-
латекс;
-
холлофайбер (силіконові кульки).
Багато хто сумнівається в надійності поролону як наповнювача. Все залежить від виробника м'яких меблів і типу матеріалу: чим вища його щільність, тим він якісніший і довговічніший.
Естетичний аспект теж відіграє значну роль, і за це відповідає оббивка. Матеріал буває:
-
бюджетним (текстиль, мікрофібра, штучний шовк, велюр, замша);
-
бізнес-варіанти (флок, куртизан, оксамит, шкірозамінник);
-
класу «люкс» (гобелен, жакард, шеніл, натуральна шкіра).
При пошитті чохлів використовують нитки з поліестеру.
Рекомендації щодо вибору м'яких меблів
Це може бути складним завданням через різноманітність сучасних моделей. Важливо враховувати не лише зовнішню привабливість, а й комфорт, функціональність та якість. Наприклад, звертаючи увагу на каркас із натурального дерева або ДСП, важливо переконатися, що поверхня має захисне покриття.
Кріплення виробу повинні бути міцно зафіксовані, тому що на них припадає основне навантаження. Для вітальні, поєднаної зі спальнею, зверніть увагу на механізм трансформації дивана та наявність коробки для білизни. Надійними механізмами вважаються «книжка», «єврокнижка», «дельфін», «акордеон». Перевірте, як легко складається та розкладається диван: процес не повинен супроводжуватися скрипом, стукотом чи іншими складнощами.
Пружинні блоки краще вибирати незалежні, де кожна пружина працює автономно. Це допомагає зберегти форму дивану.
Натуральні наповнювачі, такі як повсть, ватин, перо, пух, кокосова койра, морські водорості та кінський волос, дорожчі, вони використовуються в елітних меблях.
Синтетичні наповнювачі – пінополіуретан, пружинні блоки, холлофайбер, періотек та синтепон. При високій якості виготовлення вони будуть служити довго. Найкраща ознака надійного наповнення – це декілька шарів різних матеріалів.
Якість пінополіуретану (ППУ) залежить від щільності, яка має становити до 35 одиниць.
Якщо м'які меблі використовуватимуться для щоденного сну, краще вибрати модель з ортопедичною основою.
Важливо пам'ятати, що спинки диванів зазвичай м'якші за сидіння. У розкладних моделях всі частини повинні бути однакової жорсткості, інакше буде незручно спати.
Перебуваючи в салоні, проведіть тест. Не соромтеся сісти або прилягти на моделі, що сподобалися, щоб зрозуміти, яке наповнення вам підходить.
Навіть недорогі м'які меблі повинні мати акуратні, рівні шви, без обрізків ниток, що стирчать, з симетричними декоративними візерунками.
Не варто вибирати крісла та дивани лише за оббивкою або кольором. Поцікавтеся у продавця властивостями та практичністю матеріалу – він має бути стійким до зношування та легким у догляді.
Окрім іншого, існує додаткова комплектація – декоративні подушки невеликого розміру. Чохли на блискавці зручні для перевірки наповнювача та подальшого прання.
Якщо комплект обладнаний додатковими функціями, розгляньте опції зі знімними підлокітниками, відсіками, поличками, невеликими столиками або підсвічуванням.
При виборі дивана враховуйте місце розташування та передбачуване використання. Цей підхід допоможе вам знайти ідеальні меблі, які будуть радувати комфортом і практичністю довгі роки.
Де купити якісні м'які меблі
В онлайн-магазині HomeLand представлений широкий асортимент м'яких меблів за ціною, яка відповідає якості виробів. Також надаємо послуги доставки, занесення та збирання меблів.
Для замовлення виробів нестандартного розміру магазин бере передплату 100%.